Процедурите за отнемане на лиценза на трите дружества бяха открити преди три години
Kомисията за енергийно и водно регулиране е прекратила процедурата за отнемане на лицензията на "EVN България Електроснабдяване" ЕАД, става ясно от съобщение в сайта на енергийния регулатор, съобщава БНР.
От КЕВР поясняват, че решението е взето на закрито заседание, проведено на 4 август.
На този етап регулаторът няма решение за другите две електроразпределителни дружества - "Енерго Про Продажби“ и "ЧЕЗ Електро България“.
Процедурите за отнемане на лиценза на трите дружества бяха открити преди три години. Аргументът на регулатора тогава беше, че те са си прихванали сумите, които им дължи НЕК за зелената енергия, а това е против закона. Националната електрическа компания им дължеше близо 350 милиона лева, като задълженията към И Ви Ен бяха 216 милиона.
Фактор
От КЕВР поясняват, че решението е взето на закрито заседание, проведено на 4 август.
На този етап регулаторът няма решение за другите две електроразпределителни дружества - "Енерго Про Продажби“ и "ЧЕЗ Електро България“.
Процедурите за отнемане на лиценза на трите дружества бяха открити преди три години. Аргументът на регулатора тогава беше, че те са си прихванали сумите, които им дължи НЕК за зелената енергия, а това е против закона. Националната електрическа компания им дължеше близо 350 милиона лева, като задълженията към И Ви Ен бяха 216 милиона.
Още от Бизнес
170 млн. евро отиват при фермерите по така наречената "иранска помощ"
Новината съобщи земеделският министър Пламен Абровски, който присъства на Празника на черешата в Кюстендил
Студен душ за управляващите: БНБ влоши прогнозите си за икономическия растеж през 2026
Основните фактори за ревизията в прогнозата за БВП и инфлацията са свързани с процесите във външната среда и най-вече с конфликта в Близкия изток
Горанов: Кабинетът смята, че може да се поддържа икономиката на астероиди
По думите на бившият финансов министър Владислав Горанов правителството на Радев пропуска шанса за по-амбициозни бюджетни реформи, с дефицит над 3% няма как да се върнем към нормална фискална политика