16 Юли, 2026

КЕВР проверява ЕРП-тата и жалби за качеството на услугите

КЕВР проверява ЕРП-тата и жалби за качеството на услугите

Със заповед на председателя на КЕВР доц. Иван Иванов експерти на енергийния регулатор започват проверка на готовността на трите електроразпределителни дружества за предстоящия зимен сезон.

Проверката е на основание правомощията на КЕВР съгласно Закона за енергетиката и е част от утвърдения график за извършване на планови проверки през 2019 г. във връзка с изпълнението на лицензионните задължения на енергийните дружества в сектор „Електроенергетика“.

От дружествата е изискано в срок до 25.10 т.г. да предоставят в регулатора пълна информация за постъпилите при тях жалби за качеството на доставяната електроенергия за периода 1 януари 2018 г - 30 септември 2019 г. Данните трябва да включват анализ на предприетите от дружествата мерки по тези жалби, както и постигнатите резултати.

Експертите на КЕВР ще проверяват и до каква степен дружествата - лицензианти са изпълнили дадените им от регулатора задължителни указания по жалбите, свързани с качеството на електрическата енергия.
Сподели:
Напрежението САЩ-Иран ескалира, а цените на петрола падат

Напрежението САЩ-Иран ескалира, а цените на петрола падат

Но според експерти цените на горивата ще останат по-високи в следващите няколко седмици

Стряскаща графика от последната макроикономическа прогноза на БНБ

Стряскаща графика от последната макроикономическа прогноза на БНБ

В България се наблюдава уникална статистика - потреблението расте повече в сравнение с икономиката

Стармър: Защитихме капацитета си за стоманодобив, като национализирахме British Steel

Стармър: Защитихме капацитета си за стоманодобив, като национализирахме British Steel

Британското правителство съобщава, че е поставило British Steel под държавна собственост, за да „защити бъдещето на стоманодобива във Великобритания“, като напълно национализира компанията след отнемането на контрола от китайската фирма Jingye

Коментари (0)