28 Януари, 2026

КЕВР с важни решения за експлоатацията на интерконектора с Гърция

КЕВР с важни решения за експлоатацията на интерконектора с Гърция

С откриването на българо-гръцката газова връзка България за първи път се освобождава от едностранна зависимост

Комисията за енергийно и водно регулиране трябва да приеме днес последните три  решения, с които се дава и правната възможност да започне търговската експлоатация на българо-гръцката газова връзка.

Преди дни председателят на регулатора Иван Иванов посочи: "Експертите на комисията, в последната седмица особено, работят непрекъснато, за да може в петък комисията да изпълни и финалните решения, които са необходими на 1 октомври да бъде открит интерконекторът Гърция-България - Комотини-Стара Загора. Чрез въвеждането на интерконектора веднъж-завинаги България се освобождава от едностранна зависимост от един-единствен, независимо кой, доставчик", съобщава БНР.

30 септември е последният ден, в който "Топлофикация София“ трябва да представи пред регулатора график за погасяване на задълженията си към „Булгаргаз“, които са над 300 милиона лева. Общинското дружество трябва да информира за всички действия, които предприема за подобряване на финансовото си състояние. 

Сподели:

Коментари (0)

Швеция гледа към еврозоната: Проучва предимствата на приемането на еврото

Швеция гледа към еврозоната: Проучва предимствата на приемането на еврото

Скорошно изследване стигна до извода, че потенциалните ползи от единната валута вече са повече от рисковете.

Радев: Да използваме възможностите, които ни дава еврозоната

Радев: Да използваме възможностите, които ни дава еврозоната

Президентът на България от 2017 г. -2026 г. говори на Софийския икономически форум 2026 – едно от най-значимите международни икономически събития в региона. Шестото му издание събра водещи политически лидери, дипломати, представители на международни организации и бизнеса.

Хибридните коли надминаха бензиновите по продажби в ЕС

Хибридните коли надминаха бензиновите по продажби в ЕС

Въпреки това продажбите на нови автомобили „остават значително под нивата отпреди пандемията“, заявяват от Европейската асоциация на автомобилните производители в свое съобщение