7 Февруари, 2026

КЕВР увери: Няма да има поскъпване на тока от 1 юли

КЕВР увери: Няма да има поскъпване на тока от 1 юли

Иван Иванов

Това стана ясно от изявлението на шефа на регулатора Иван Иванов

Няма обективни предпоставки за поскъпване на тока от 1 юли. Това заяви на извънреден брифинг председателят на КЕВР Иван Иванов, посочи Канал3. Според него дали ще поскъпне и с колко, може да се говори най-рано в края на март, когото бъдат подадени исканията от страна на търговците.

По този начин от страна на КЕВР отхвърлиха всички твърдения на бизнеса, че се готви драстично поскъпване на електроенергията от новия регулаторен период.

Според данни на Иванов, които цитира стойности на борсата от вчера, средната цена е 75 лева за мегават час, а не 120 както твърди бизнеса. От изявлението му стана още ясно, че с готвените промени в закона за енергетиката енергийният регулатор ще има разследващи функции на свободния пазар, но при констатирани нарушения наказанията ще се изпълняват от КЗК.

На въпрос дали комисията може да се самосезира, Иванов обясни, че на този етап тя няма това права и дори в поправките не е предвидена тази функция. Според Иван Иванов за допълнителните функции на регулатора държавата ще трябва да помисли и за допълнително финансиране на новите кадри.
Сподели:

Коментари (0)

Архивите говорят: Операция "Капан" – 24 000 доносници са дебнели чуждите летовници у нас

Архивите говорят: Операция "Капан" – 24 000 доносници са дебнели чуждите летовници у нас

Интересна информация разкрива строго секретен рапорт на Янаки Брусев, зам.-началник при окръжно управление на Комитета за държавна сигурност на МВР в гр. Бургас до окръжния началник на КДС

 "Човека-паяк" обяви 100 000 долара награда за изчезналите Калушев и двете деца

"Човека-паяк" обяви 100 000 долара награда за изчезналите Калушев и двете деца

Иван Кристоф изразява надежда скоро да има реално информация и развръзка на този много заплетен случай

Мистерията "Петрохан": Сигнал на бабата и дядото на изчезналия 8-годишен Л. прекратен в Агенцията за закрила на детето

Мистерията "Петрохан": Сигнал на бабата и дядото на изчезналия 8-годишен Л. прекратен в Агенцията за закрила на детето

Сигналът е подаден до Държавната агенция за закрила на детето с електронен подпис на адвокат и оттеглен доброволно 4 дни по-късно от подателите