Украйна проверява твърденията на Русия, че на борда на експлодиралия Ил-76 е имало военнопленници
Днес, 24 януари, действително трябваше да се състои размяна на военнопленници между Русия и Украйна, съобщи пред радио „Свобода“ говорителят на Главното управление на разузнаването към украинското Министерство на отбраната Андрий Юсов.
Той допълва, че планираната размяна засега не се случва.
По думите му, Украйна проверява твърденията на Русия, че на борда на военно-транспортния самолет Ил-76, който се разби в руската Белгородска област, се намирали 65 украински военнопленници.
Според информация на украинската страна, на борда на самолета е имало товар от ракети за системите С-300.
В публикация на Униан се посочва, че на кадрите от мястото на катастрофата не се виждат тела, а само отломки от фюзелажа на самолета. Всичко показва, че е имало мощна детонация – такава се вижда и на разпространеното в мрежата видео. Според оценките мащабната експлозия е причинена от взривяването на намиращите се на борда боеприпаси.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Зеленски: САЩ предоставиха на Украйна информация за срещите на Ратклиф в Москва
"Благодаря им за информацията и за необходимия тон на разговора с Русия"
Всички бежанци, избягали от Пъстрогор, вече са задържани
Последните двама от групата, която избяга рано тази сутрин, са били заловени край село Момково
Правителството на Шотландия подготвя втори референдум за независимост
Въпросът на референдума ще бъде: "Трябва ли Шотландия да бъде независима държава?"