17 Декември, 2025

Киев готви нови санкции срещу Русия

Киев готви нови санкции срещу Русия

На прицел са фирми в Крим, Китай, Турци, Босна и Херцеговина

Украинското правителство възнамерява да разшири санкциите срещу Русия. Решението бе взето на заседание на кабинета на министрите, предстои предложението ще бъде изпратено на Съвета за национална сигурност и отбрана, пише "Радио Свобода".

Предвидените санкции ще засегнат редица юридически лица, които участват в изграждането на газопровода „Краснодарска територия - Крим“ и незаконния добив на въглеводороди. Под санкциите ще попаднат 24 фирми, регистрирани в Русия, шест от които се намират в незаконно анексирания Крим.

Правителството също така предлага да добави към списъка и предприятия, регистрирани в Китай, Турция и Босна и Херцеговина. Всички те участват в изграждането на магистралния газопровод. Предстои да бъде публикувал пълен списък на юридическите лица, подлежащи на санкции.

По-рано Украйна удължи забраната за внос на руски стоки до края на 2020 година, която влезе в сила на 30 декември 2015 г. Тя беше удължена няколко пъти, а списъкът на санкционираните обекти неколкократно беше разширяван, като последно това се случи през май тази година. 

На 18 април руското правителство на свой ред въведе редица ограничения за Украйна, включително забрана за доставка на петрол и петролни продукти.

Сподели:

Коментари (0)

Литва: Балоните, застрашаващи въздушното пространство, са на контрабандисти

Литва: Балоните, застрашаващи въздушното пространство, са на контрабандисти

Литовските власти съобщиха на 16 декември, че са задържали 21 души, за които се предполага, че са членове на престъпна група, по подозрение в контрабанда на цигари от Беларус с помощта на балони, снабдени с GPS

Руснаците лъжат, че са превзели Волчанск: Военен служител разказа за ситуацията

Руснаците лъжат, че са превзели Волчанск: Военен служител разказа за ситуацията

Военният офицер отбеляза, че с настъпването на студеното време работата на украинските дронове срещу окупаторите е станала по-ефективна

Европарламентът гласува забраната за вноса на руски газ

Европарламентът гласува забраната за вноса на руски газ

След влизането в сила на регламента в началото на 2026 година, в Европейския съюз ще бъде забранен пазарът на руски втечнен природен газ