14 Януари, 2026

Украйна и Чехия ще произвеждат съвместно автомати и боеприпаси в Украйна

Украйна и Чехия ще произвеждат съвместно автомати и боеприпаси в Украйна

Денис Шмигал

Ще бъде построен нов завод

Киев и Прага се споразумяха да започнат съвместно производство на автомати и елементи за боеприпаси в Украйна, заяви украинският министър-председател Денис Шмигал по време на посещението си в Чешката република, предаде АФП.

„В Украйна ще бъде построен нов завод за производство на бойни патрони. Второто споразумение е за производство на автомати Colt CZ Group.“ - поясни Шмигал на пресконференция. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

FT: Без САЩ нищо няма да стане: Г-7 ще търси от Тръмп гаранции за Украйна

FT: Без САЩ нищо няма да стане: Г-7 ще търси от Тръмп гаранции за Украйна

Лидерите на Италия, Германия, Франция, Канада и Великобритания, както и председателят на Европейската комисия, планират да участват в срещата между президента на САЩ Доналд Тръмп и президента на Украйна Володимир Зеленски

Стана известна датата на парламентарните избори в Унгария: има ли шансовете  Орбан?

Стана известна датата на парламентарните избори в Унгария: има ли шансовете Орбан?

По данни от анкети на Politico партията му би трябвало да получи около 37% от гласовете, докато опозиционната партия – 49%.

Неизвестни дронове атакуваха едновременно три танкера в Черно море

Неизвестни дронове атакуваха едновременно три танкера в Черно море

Кой стои зад нападенията срещу танкерите, не е ясно. Украйна не е правила официални изявления.