23 Февруари, 2026

Киев опровергава: Зеленски не е писал на Тръмп

Киев опровергава: Зеленски не е писал на Тръмп

Снимка: архив

Всъщност Доналд Тръмп е прочел пред Конгреса цитат от вечерното обръщение на Зеленски

Украйна опроверга твърдението на американския президент Доналд Тръмп пред Конгреса, че е получил писмо от украинския лидер Володимир Зеленски.   

В речта си пред обединеното заседание на двете камари на американския парламент Тръмп говореше за писмо от украинския лидер – всъщност той цитира текст от вечерното обръщение на Зеленски към украинците, разпространено в социалните мрежи, посочва посланикът на Украйна в САЩ Оксана Маркарова.

„В тази много трудна ситуация ние въпреки всичко вървим напред, развиваме отношенията и напредваме в приоритетите си. Посланието на нашия президент беше прочетено в обръщението на президента Доналд Тръмп към нацията (американската - б.р.).“ – написа Маркарова във Фейсбук.

Междувременно прессекретарят на Зеленски – Сергей Никифоров, потвърди в коментар за LIGA.net, че не е имало писмо от украинския президент и че Тръмп е цитирал публикация от социалните мрежи.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп е на ръба на война с Иран, съветниците му молят да си гледа икономиката

Тръмп е на ръба на война с Иран, съветниците му молят да си гледа икономиката

Старши официален представител на Белия дом заяви, че все още няма „единна подкрепа“ в администрацията да се извърши атака срещу страната

 The Times: Поражението на Путин е единственият път към прекратяване на войната в Украйна

The Times: Поражението на Путин е единственият път към прекратяване на войната в Украйна

„Русия стратегически използва образователната система като оръжие, за да възпита милитаризирано поколение поданици, които приемат и възприемат войната като норма“, пише британският журналист и политолог Доминик Лоусън в своя колонка

Зеленски: Русия подготвя нови терористични актове на територията на Украйна

Зеленски: Русия подготвя нови терористични актове на територията на Украйна

По думите на държавния глава в момента се анализират обстоятелствата около терористичния акт, извършен във Лвов.