19 Март, 2026

Данилов: Русия лансира корейски вариант за "мир" с разделяне на страната ни, не го приемаме

Данилов: Русия лансира корейски вариант за "мир" с разделяне на страната ни, не го приемаме

Олексий Данилов

В Южна Корея смятат, че са допускнали голяма грешка

Секретарят на украинския Съвет за национална сигурност и отбрана (СНБО) Олексий Данилов заяви, че Русия ще предложи на Украйна т. нар. "корейски вариант" за спиране на конфликта, прераде украинската агенция УНИАН.

Той отбеляза, че този път включва разделяне на страната. "Сега ни предлагат корейската версия. Така нареченият условен "38-ми паралел" (по който са разделени Северна и Южна Корея - бел. ред.). Ето тук са такива украинци, но там украинците не са такива. Руснаците сега ще измислят какво ли не. Със сигурност знам, че един от вариантите, които могат да ни предложат, е „38-ми паралел“, коментира Данилов.

Според него обаче в Южна Корея, където е приложен този вариант, смятат подобно решение за голяма грешка.

„Наскоро, докато разговарях с представители на Корея, забелязах... Те смятат, че тогава е голяма грешка, че са направили отстъпки... Днес имат проблеми.“, подчертава секретарят на СНБО.

Данилов отбелязва, че Дмитрий Козак, заместник-ръководител на руската президентска администрация на Русия, „ходи на срещи в Европа с политици от миналото и предава послания чрез тях, че са готови на много отстъпки, за да фиксират днешното статукво и да ни накарат да приемем някакво примирие“.

Данилов добави, че има много маркери, които показват възможна ескалация на военните действия през февруари 2023 г. „Има много маркери, по които можем да заключим, че навлизаме в определена фаза на активизация.“ - обобщи Данилов. /БГНЕС, УНИАН


Сподели:

Коментари (0)

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

На Украйна беше предаден уникален танк „Леопард“: появи се негова снимка

Съгласно спецификацията, ъгълът на максимално повдигане на оръдието Cockerill HP в кулата Cockerill 3105 достига рекордните за танковете +42°

Зеленски обяви възобновяване на мирните преговори след паузата заради Иран

Зеленски обяви възобновяване на мирните преговори след паузата заради Иран

"Украинската делегация – именно политическата част от преговорната група – вече е на път, тази събота очакваме срещи в Съединените американски щати“, съобщи държавният глава

Израел и Иран засилиха ударите си по енергийна инфраструктура

Израел и Иран засилиха ударите си по енергийна инфраструктура

Някои експерти са на мнение, че целта на израелския удар е да се поставят иранските лидери под натиск, като се направят условията за живот в Ислямската република непоносими за населението