18 Февруари, 2026

Киев упрекна Запада в нерешителност: Протакането с танковете е смърт за украинците

Киев упрекна Запада в нерешителност: Протакането с танковете  е смърт за украинците

Михалко Подоляк

Съветникът на ръководителя на канцеларията на президента на Украйна Михайло Подоляк упрекна западните съюзници в нерешитеност като се колебаят да предоставят цялата необходима военна помощ. По думите му  всеки ден на забавяне означава смъртта за украинците. Това написа Подолят в Twitter.

„Послеслов към глобалната нерешителност... Така или иначе вие ще помогнете на Украйна с необходимите оръжия и ще осъзнаете, че няма друг вариант да прекратите войната, освен да победите Руската федерация“, пише Подоляк.

Той подчертава обаче, че днешната нерешителност убива все повече граждани на Украйна. "Всеки ден отлагане е смърт за украинците. Мислете по-бързо", призова съветникът на ръководителя на президентската канцелария.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Путин като червена нишка в досието "Епстийн" - името му се появява около 1000 пъти

Путин като червена нишка в досието "Епстийн" - името му се появява около 1000 пъти

Документите съдържат много препратки за "руски момичета", Епстийн е посещавал Русия

Кирило Буданов: Преговорите между Русия и Украйна с посредничеството на САЩ  бяха трудни, но важни

Кирило Буданов: Преговорите между Русия и Украйна с посредничеството на САЩ бяха трудни, но важни

"В нашия екип се подготвяме за следващия кръг преговори, който ще се състои в близко бъдеще", отбеляза началникът на канцеларията на украинския президент

ЕК: България е сред най-засегнатите страни от войната на Русия в Украйна и от хибридни дейности

ЕК: България е сред най-засегнатите страни от войната на Русия в Украйна и от хибридни дейности

Разглежда се възможността засегнатите държави да бъдат подпомогнати допълнително в областите на сигурността с мрежа за наблюдение, ПВО, европейски космически щит