6 Април, 2026

Ким Чен-ун аплодира за "героизма" севернокорейци, сражавали се за Русия в Украйна, те - плакаха

Ким Чен-ун аплодира за "героизма" севернокорейци, сражавали се за Русия в Украйна, те - плакаха

снимка: страницата в "Х" на АФП

За контингента, помогнал на руската армия да изтласка украинските сили, и техните близки е организиран банкет от севернокорейския диктатор, който положил цветя на мемориала на загиналите на фронта войници

Севернокорейският ръководител Ким Чен-ун награди войници, сражавали се на страната на Русия във войната ѝ срещу Украйна, съобщи държавната новинарска агенция КЦТА, цитирана от АФП.

На церемонията Ким похвали силата на героичната армия на Северна Корея. "Освобождението на Курска област доказа бойния дух на героите", добави той.

Ким положи цвете на мемориална стена за севернокорейските войници, убити в чужбина.

За завърналите се от Русия военни беше организиран концерт. Даден бе и банкет, на който присъстваха роднини на убити войници.

Това е поредното отдаване на публична почит към севернокорейските военни, сражавали се в Русия. Наградените се разчувстваха и разплакаха при награждаването.

Контингентът помогна на руската армия да изтласка украинските сили, нахлули изненадващо в пограничната Курска област през август миналата година.

Вчера КЦТА съобщи, че Ким се е срещнал с офицери, участвали в задграничната операция, и е отдал почит на убитите войници.

Северна Корея е изпратила на помощ на Русия 15 хиляди военнослужещи, около 600 от които са били убити в бой, съобщиха през април южнокорейски депутати, като се позоваха на разузнавателната агенция на страната.

Докато Ким Чен-ун възхвалява „героизма“ на войниците си, светът осъжда откритото участие на Северна Корея в една чужда мракобесна война. Подкрепата й за агресията на Русия подкопава всякакви възможности за мирна дипломация, все повече отдалечавайки времето за постигането на така желания мир от Украйна и колективния Запад./ Нова ТВ

Сподели:

Коментари (0)

Емилия Русинова наруши мълчанието, не каза нищо за "Осемте джуджета" и Петьо Еврото

Емилия Русинова наруши мълчанието, не каза нищо за "Осемте джуджета" и Петьо Еврото

я

Руски удари убиха дете и още двама в Одеска област, оставиха без ток 16,700 домакинства

Руски удари убиха дете и още двама в Одеска област, оставиха без ток 16,700 домакинства

„В нощта на 6 април руснаците удариха енергийно съоръжение. До сутринта енергетиците бяха възстановили електричеството на критична инфраструктура и близо 3000 домакинства. Други 16 700 домакинства в части от Приморски, Хаджибейски и Киевски райони на Одеса остават без ток“

След катастрофата на Ан-26! В Русия потвърдиха гибелта на командира на авиационния корпус на Северния флот

След катастрофата на Ан-26! В Русия потвърдиха гибелта на командира на авиационния корпус на Северния флот

Според руските медии самолетът се е блъснал в скала по време на планиран полет. Съобщава се, че са загинали всичките 29 души на борда