19 Април, 2026

Ананиев търси среща с шефовете на болници, в които сестрите хвърлиха колективни оставки

Ананиев търси среща с шефовете на болници, в които сестрите хвърлиха колективни оставки

Кирил Ананиев

Очаква се да стане ясно как са разпределени парите в бюджетите им

Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев кани на среща директорите на болница "Токуда" и МБАЛ "Д-р Киро Попов" в Карлово.

Сестрите от двете болнични заведения подадоха колективна оставка заради новите правила на Здравната каса.

Министър Ананиев заяви, че все още информацията за това колко медицински специалисти са подали оставка и каква точно е ситуацията в двете болници е противоречива. Все още в здравното министерство не са пристигнали отчетите на здравните заведения към месец септември, които се чакат, за да стане ясно как са разпределени парите в бюджетите им, които ведомството насочи за заплати на сестрите.

Министър Ананиев се включи в представянето на нова НАТ технология в Националния център за трансфузионна хематология в София. Иновацията ще подобри процеса по проверяване на дарената кръв за редица сериозни заболявания.
Сподели:

Коментари (0)

Сигнал от СИК в Ловеч: 41 души са вписани в списъците на адреса на необитаема къща

Сигнал от СИК в Ловеч: 41 души са вписани в списъците на адреса на необитаема къща

"Ние ги изброихме 41 човека са записани на "Марин Поплуканов" 25 и там в последната графа, където има на избирателните списъци за забележки е написано с химикалка, че адресът по лична карта е друг", разтревожен е секретарят на 35 секция

Пламен Павлов: Граф Игнатиев е чужденец и не е създавал никакъв национален идеал у нас

Пламен Павлов: Граф Игнатиев е чужденец и не е създавал никакъв национален идеал у нас

Той постави и тезата, че 20 април е напълно подходяща дата за национален празник. По думите на историка, Априлското въстание, макар и „прибързано“ и с недостатъци в подготовката, всъщност постига стратегически успех.

Светът с тревога следи изборите в България

Светът с тревога следи изборите в България

Десетки са публикациите в авторитетни издания като "Вашингтон пост" през последните дни, които поставят въпроса за чуждо влияние по време на тази предизборна кампания, включително и на свързани с Кремъл служби