27 Декември, 2025

Кирил Добрев: Изненадват ме по-старите апаратчици, колеги на моя баща, които не разбраха, че БСП се промени

Кирил Добрев:  Изненадват ме по-старите апаратчици, колеги на моя баща, които не разбраха, че БСП се промени

 Всъщност моите другари, които искаха главата на Нинова сега, разказваха този сценарий по медиите. Не им се сърдя. Те толкова си могат. Тоза заяви зам. председателят на БСП Кирил Добрев в интервю за "24 часа" в отговор на въпрос дали е очаквал конгресът да се развие така, като му напомнят предвижданията за сценарий на "Позитано" с агитки, които ще молят Нинова да остане, за да спаси БСП от хаос.

Не използвам овехтели практики, които дават временен и повърхностен ефект. Изненадват ме обаче по-старите апаратчици, колеги на моя баща, които не си направиха труда да разберат, че за тези години партията се промени. Няма как с черно-бял филм да впечатлиш аудитория, която отдавна гледа 3D филми. Между другото, с жаждата си за медийни изяви и партийна власт те така мотивираха структурите, че свършиха и моята работа... Знаете ли какъв е проблемът - някои от менторите в партията ги слушаме вече 30 г. Те се появяват, когато има пожар, но никога, когато трябва да се гаси.

 Истината е, че Нинова тепърва ще търпи щети по собствения си имидж и това е нейната лична цена, която ще плати, за да не хвърли партията в хаос. Нямам съмнение, че оттеглянето на оставката ѝ беше най-разумното за нашите членове, но това трудно може да се разбере извън партията. Да, има оставка, после няма, но да видим какво се случи между подаването и оттеглянето. Такъв алъш-вериш с натиск и влияние не съм виждал върху делегати и организации досега. Тези хора не заслужават това, а в същото време се оказва, че на практика “ние отгоре с нашите решения” сме им го причинили. Не само че сме виновни, но и нямахме механизми да го спрем, защото се прави от “другари”, обяснява той.

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен