9 Декември, 2025

Кирил Петков: Този парламент е неспособен да работи с правителство на малцинството

Кирил Петков: Този парламент е неспособен да работи с правителство на малцинството

Кирил Петков

Няма как да подкрепим кабинет, знаейки че Борисов дебне всяка минута, каза още бившият премиер

"Продължаваме промяната“ се води от принципи. Когато някой нарушава принципи, в които вярваме, няма да си спестяваме критиките. Засягат ме неща, в които вярвам, че са истина, а това няма нищо общо с нея. Така съпредседателят на „Продължаваме промяната“ Кирил Петков отговори на нападките на президента Румен Радев, който вчера ги нарече „шарлатани“.

Той заяви, че "Продължаваме промяната" не вярва, че този парламент може да работи с правителство на малцинството. "В този момент изглежда, че няма как да съставим правителство на малцинството. Искаме да изчакаме първият мандат да свърши. Да видим какво ще направят, дали хартиената коалиция ще има правителство, което е съвсем възможен вариант. Този парламент е неспособен да работи с правителство на малцинството, което има антикорупционна програма", категоричен бе Петков.

„Продължаваме промяната“ ще изпълнят предизборното си обещание и няма да подкрепят правителство нито на ГЕРБ, нито на ДПС.

„Професор Габровски, доколкото знам, има добра репутация в неговата професия. Аз имам уважение към всички лекари в България, особено в такава трудна специалност. Това, обаче, няма много общо с политиката. В политиката опасността е кой реално взима решения. Виждаме Борисов с всичките си изявления. Така и очаквах: че тази седмица ще гледаме огромни представления, монолози, участия в студиа. Това показва, че истинският човек, който ще взима решения, е Борисов. Ние няма как да подкрепим правителство на ГЕРБ, знаейки, че г-н Борисов дебне всяка минута за всяко действие на хората от ГЕРБ“, обясни Кирил Петков.
Сподели:

Коментари (0)

СДВР: 19 пропусквателни пункта, видеоекрани - мерки за сигурност за протеста в София утре

СДВР: 19 пропусквателни пункта, видеоекрани - мерки за сигурност за протеста в София утре

В помощ на организатора ще има и портативна колона, която е доста мощна, призовават гражданите да оказват необходимото съдействие за извеждане на лица, които са провокатори

Радев със закана към България: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко очаквате

Радев със закана към България: Ще изляза със свой политически проект, когато най-малко очаквате

По думите на президента в момента службите и специализираните структури на МВР са впрегнати от олигарсите срещу техните политически опоненти, които подкрепят протестите

Митинги в подкрепа на кабинета и политиките на ДПС-НН в много райони на страната

Митинги в подкрепа на кабинета и политиките на ДПС-НН в много райони на страната

Участниците в митингите искат публично да кажат "Не на омразата" и да изразят своята подкрепа на сегашното управление в страната