7 Август, 2026

Кирил Петков: Благодарение на гражданското общество можем да направим крачка напред в борбата с домашното насилие

Кирил Петков: Благодарение на гражданското общество можем да направим крачка напред в борбата с домашното насилие
Кирил Петков

Ще подкрепим да се увеличи наказанието за лека телесна повреда

„Благодарение на активното гражданско общество, което е ключово за истинската демокрация, съм щастлив, че днес най-накрая можем да осигурим решително мнозинство в парламента и внесохме законопроект за защита от домашно насилие и на хората, които не живеят заедно или в брак, но имат интимна връзка с насилника. Днес, зад този текст застават не само ПП-ДБ, но и ГЕРБ и ДПС“. Това коментира на страницата си във фейсбук Кирил Петков от ПП-ДБ.

„Обществото ясно заяви, че е недопустимо 18 годишно момиче, което не е омъжено за насилника, да няма право на защита по настоящия закон. Нашата отговорност е още от следващата седмица момичетата в нейното положение да имат достъп до реални мерки за закрила. Цел, която не можахме да реализираме до този момент в предходните народни събрания, но днес сме по-близо от всякога“, подчертава Петков.

„ДПС и ГЕРБ днес предложиха да се увеличи наказанието за лека телесна повреда и ние ще подкрепим тяхната инициатива. Ако и двете промени минат, България ще е направила една стъпка напред в своето развитие в борбата с домашното насилие.“ заявява още той.

Сподели:
МВнР към Скопие: Ива Михайлова трябва да получи достъп до навременно и адекватно лечение

МВнР към Скопие: Ива Михайлова трябва да получи достъп до навременно и адекватно лечение

"В случая с Ива Михайлова обръщаме внимание на зачитането на правото на живот, забраната за нечовешко и унизително отношение, както и на осигуряването на ефективни правни средства за защита"

Приключва двойното обозначаване на цените в левове и евро

Приключва двойното обозначаване на цените в левове и евро

Търговците могат да продължат да посочват и левовата равностойност, но това ще е доброволно - ако смятат, че по този начин улесняват потребителите

Африканска чума по свинете, БАБХ призовава: Не купувайте! Не докосвайте! Сигнализирайте!

Африканска чума по свинете, БАБХ призовава: Не купувайте! Не докосвайте! Сигнализирайте!

Труповете на животни трябва да бъдат обезопасени, изследвани и отстранени единствено от компетентните екипи

Коментари (0)