22 Април, 2026

Кирил Петков: Борисов и Пеевски гласят Антон Славчев за шеф на Антикорупционната комисия 

Кирил Петков: Борисов и Пеевски гласят Антон Славчев за шеф на Антикорупционната комисия 

снимка: архив

По неговите думи се правят опити да се предоговарят правилата, което едва ли ще бъде допуснато от Европейската Комисия

Колко струва шефът на Антикорупционната комисия на всички българи? Тази седмица изглежда, че струва 10 млрд., защото за поредна седмица правилата за Антикорупционната комисия не се вкарват. Бойко и Пеевски искат да си нагласят Антон Славчев на тази позиция, но това няма как да се случи по европейските правила. 

Това заяви пред журналисти в парламента съпредседателят на „Продължаваме промяната“ и депутат от ПГ на ПП-ДБ Кирил Петков, предаде БГНЕС. 

По думите на Петков лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов и лидерът на „ДПС-Ново начало“ Делян Пеевски искат да предоговорят правилата.

„А хората от Европейската комисия (ЕК), с които аз говорих миналата седмица, казаха, че няма да го допуснат. Няма да допуснат омаскаряване на европейските правила за Антикорупционната комисия по начин, по който Бойко и Пеевски могат да си сложат Антон Славчев директно“, каза той. 

Съпредседателят на ПП обясни защо според него шефът на Антикорупционната комисия струва 10 млрд. – защото второто плащане по Плана за възстановяване и устойчивост зависи изцяло от реформата, свързана с правилата за Антикорупционната комисия, а третото плащане зависи от самото назначение на шефа на Антикорупционната комисия. 

На 12 юли ще съберем Националния съвет и ще решим коя ще е темата за вота на недоверие, каза още Петков. 

Сподели:

Коментари (0)

За Радев ли работи Ахмед Доган? Кой  наля 100 000 гласа на "Прогресивна България"?

За Радев ли работи Ахмед Доган? Кой наля 100 000 гласа на "Прогресивна България"?

В кварталите Столипиново и Шекер махала „Прогресивна България“ получава между 60% и 70% от гласовете в отделни секции

Божанов: Не успяхме да убедим хората, че ПП-ДБ е инструментът, който да демонтира модела на завладяната държава

Божанов: Не успяхме да убедим хората, че ПП-ДБ е инструментът, който да демонтира модела на завладяната държава

"Широкото мнозинство хора подкрепиха Румен Радев, който дойде със същите заявки за посочения от нас модел Пеевски-Борисов”

Министерството на финансите пое нов дълг за 150 милиона евро

Министерството на финансите пое нов дълг за 150 милиона евро

Съгласно Закона за публичните финанси при условията на удължителен бюджет Министерският съвет може да поема нов държавен дълг единствено с цел рефинансиране на съществуващи задължения до размера на годишните погашения по вече поетия дълг