Гласуваме за Силви Кирилов като най-възрастен да бъде избран за председател на парламента, видяхме, че Пеевски нерничи. Значи не го контролира. Това заяви в предаването "Лице в лице" по БТВ съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков и един от лидерите в коалицията "Продължаваме промяната - Демократична България".
Решението беше взето в понеделник на Изпълнителния съвет на "Продължаваме промяната" . Уведомихме Явор Божанков и Даниел Лорер, че ако техните гласове са решаващи за избора на председател на Народното събрание и го блокират, тогава няма да имаме друг избор, освен да поискаме оставките им, защото това определя накъде се движи България и е в разрез с вярванията на партията", каза той.
"Донякъде съм горд, че беше направена толкова ясна комуникация. Уважавам тяхната позиция, но ако не бяха тези два гласа, днес можеше да имаме избран председател. Докато те гласуваха различно, нямаше никакъв проблем, както и когато Бойко Рашков гласува против Конституцията. Проблемът е, когато тези два гласа са определящи за хода на развитието на държавата. Отговорността ни към дъжавата е по-голяма от личната свобода в този момент", заяви още Петков.
Вчера Изпълнителният съвет на ПП изключи Даниел Лорер от партията и поиска оставката на Явор Божанков като член на парламентарната група заради гласуването в пленарна зала за кандидатурата на Силви Кирилов за председател на Народното събрание. От "Демократична България" се обявиха срещу това решение.


Коментари (0)