9 Януари, 2026

Окончателно: Кирил Петков отива на посещение в Скопие

Окончателно: Кирил Петков отива на посещение в Скопие

Кирил Петков, снимка: БГНЕС

Премиерът Кирил Петков ще посети Скопие, Република Северна Македония, на 18.01.2022 г. Повод за посещението е 30-годишнината от признаването независимата македонска държава от България.

Министър-председателят ще бъде придружен от министъра на външните работи Теодора Генчовка и министъра на транспорта Николай Събев. Посещението ще бележи ново начало в развитието на двустранните отношения между България и Република Северна Македония и ще очертае следващите стъпки, които двете правителства ще предприемат за решаване на отворените двустранни въпроси, уточняват от кабинета.

„Трябва да променим разбирането за това какво всъщност значи Република Северна Македония да преговаря с ЕС и в бъдеще да бъде част от него. Нека да говорим за всички ползи, които и ние и Република Северна Македония ще имаме от този процес“, заяви Петков.
Сподели:

Коментари (0)

Мирчев:  ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Мирчев: ВСС да избере нов главен прокурор, иначе - процедура за отстраняване на членове

Парламентарната група на ПП-ДБ веднага ще върне втория мандат за съставяне на правителство, когато го получи от Румен Радев. 

 Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

„Стратегическите активи у нас е по-добре да бъдат собственост на компании от държави съюзници на България, за да не се използват като оръжие срещу националния суверенитет."

 Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

 Според него американският президент управлява чрез спектакъл – чрез редуване на страх и надежда. Това е моделът на управление след ковид пандемията