17 Март, 2026

Кирил Петков: Правителството на Габровски е кабинет на Борисов, Радев и Пеевски

Кирил Петков: Правителството на Габровски е кабинет на Борисов, Радев и Пеевски

Кирил Петков

"Проектоправителството, маскирано като експертно, е по същество кабинет Борисов-Радев-Пеевски", написа Кирил Петков във Фейсбук часове след обявяването на имената на министрите, които проф. Николай Габровски предлага.

"Огромно недоумение буди номинацията на Николай Павлов за министър на енергетиката. Това е човекът, причинил щета средно от над 1 милион лева на ден на България. Саморъчно подписал договор за отказ от евтиния азерски газ и прехвърлил количеството към Газпром. Павлов трябваше да бъде разследван, но прокуратурата иззе материалите, а после стопира процеса. Явно всичко това няма никакво значение в света на Борисов и Радев", казва Петков, който е в чужбина, но се очаква да се върне за гласуването в  парламента.

Към публикацията си е прикачил рисунка на вълк с маска на агне. 

"По този начин маската, наречена експертно правителство, прикрива хибридните назначения на Газпром лобито на Радев и корупционното лоби на Борисов под удобния чадър на прокуратурата. България не заслужава подобни фасадни демонстрации, зад които прозира желание за нови избори! България има нужда от отговорно редовно правителство, което да изведе страната от кризата и да продължи да гради – за хората", пише Петков. 

Сподели:

Коментари (0)

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

Приемането му ще позволи на страната да работи в продължение на три месеца след 31 март.