16 Август, 2026

Кирил Петков се срещна с лидери от Украйна, Великобритания, Молдова и Грузия

Кирил Петков се срещна с лидери от Украйна, Великобритания, Молдова и Грузия
Борис Джонсън и Кирил Петков, снимка: МС

Министър-председателят Кирил Петков разговаря с премиера на Обединеното кралство Борис Джонсън в рамките на втория ден от Мюнхенската конференция по сигурността. Двамата лидери обсъдиха двустранните отношения и значимостта на създаването на възможности за добро образование и за задържане на младите хора в двете страни, тъй като те са бъдещето им. По-рано през деня в Мюнхен българският премиер проведе двустранни срещи с президента на Молдова Мая Санду, с държавния глава на Украйна Володимир Зеленски и с премиера на Грузия Иракли Гарибашвили.

Премиерът Петков и президентът Санду очертаха общи цели в борбата срещу корупцията и в спазването на върховенство на правото, както и в сферата на енергийната сигурност. Министър-председателят акцентира върху многобройната българска общност в Молдова, която също е от изключително значение за отличните отношения между народите на двете страни. В тази връзка двамата лидери изразиха подкрепа за българското малцинство. Българският премиер получи покана от молдовския президент да посети град Тараклия, населяван от българската общност.

Сподели:
Бордът по туризъм: Очакваме "забележителен старт" на сезон 2027 заради "Евровизия"

Бордът по туризъм: Очакваме "забележителен старт" на сезон 2027 заради "Евровизия"

Българският морски туризъм ще получи нови възможности за представяне и развитие, заяви председателят на Борда Полина Карастоянова

Екипаж на въртолет "Кугър" извърши спасителна акция в Рила

Екипаж на въртолет "Кугър" извърши спасителна акция в Рила

Пострадалият беше извлечен с помощта на бордната лебедка при съвместни действия на военнослужещите с екипите на Планинската спасителна служба

ПП: За 100 дни кабинетът на Радев не успя да оправдае доверието на българските граждани

ПП: За 100 дни кабинетът на Радев не успя да оправдае доверието на българските граждани

Румен Радев пое управлението на страната с обещания за промяна и „елиминиране на олигархията“ от политическата власт и нов модел на управление, вместо това 100 дни обясняваха какво са наследили.

Коментари (0)