27 Април, 2026

Кирило Буданов: Има само един начин за прекратяване на войната

Кирило Буданов: Има само един начин за прекратяване на войната

Кирило Буданов

Шефът на украинкото разузнаване очаква най-значимата битка в историята на страната

Има само един начин за прекратяване на войната - чрез връщане на територията на Украйна в границите от 1991 г., каза Кирило Буданов, началник на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната на Украйна, в интервю за РБК-Украйна. Според него това може да стане още тази година.

Коментирайки съобщенията за предстоящото контранастъпление на въоръжените сили на Украйна, той обеща "значима битка в новата история" на страната.

"Ние се приближаваме до забележителна битка за съвременната история на Украйна. Това е факт, всички го разбират. Кога ще започне, това е мистерия. Но всички разбират, че се приближаваме към нея", каза той.

"Това, че всички се готвят (за контранастъпление), е факт. Какъв ще бъде резултатът - след известно време ще видим всичко това. Мисля, че значителни територии ще бъдат върнати със сила по време на тази операция. Но в какви направления и точно как - ще се въздържа от това, съжалявам", добави шефът на разузнаването на Украйна.
Сподели:

Коментари (0)

Не е „война на изтощение“: Сирски намекна за нова стратегия на Украйна

Не е „война на изтощение“: Сирски намекна за нова стратегия на Украйна

Според началника на Генщаба на Украйна ключовите задачи са всяка стъпка на противника да бъде възможно най-скъпоструваща и той да бъде унищожен

ООН се реформира или загива, предупреди предложената за наследник на Гутериш - Еспиноса

ООН се реформира или загива, предупреди предложената за наследник на Гутериш - Еспиноса

Еспиноса, която е бивш председател на Общото събрание на ООН и министър на външните работи и отбраната на Еквадор, казва, че ООН е „изправена пред криза“, но е убедена, че „светът не може да живее без“ институцията

Председателят на Военния комитет на Алианса: САЩ не планират да напускат НАТО или Европа

Председателят на Военния комитет на Алианса: САЩ не планират да напускат НАТО или Европа

Адмирал Джузепе Каво Драгоне остава оптимист и не очаква сериозно оттегляне на Вашингтон от ангажиментите си към Алианса