21 Април, 2026

Кирило Буданов с четири сценария за бъдещето на Украйна

Кирило Буданов с четири сценария за бъдещето на Украйна

Снимка: ГУР към Министерството на отбраната на Украйна

Началникът на Главното разузнавателно управление смята, че нова „Ялта“ за Украйна е възможна, макар в преносния смисъл, а не буквално

Вариантите на сценариите на Беларус и Грузия като по-нататъшно развитие на събитията за Украйна едва ли ще задоволят украинското общество. Това коментира в интервю за „ Мосейчук+ “ Кирило Буданов, цитиран от Униан.

Началникът на Главното разузнавателно управление на Министерството на отбраната разгледа няколко потенциални сценария, в които Украйна може да се окаже в резултат на смъртоносната война, която Путин и  Руската федерация водят вече четвърта година.

Първият сценарий е Грузия, когато Украйна не получава стабилна подкрепа от Запада, изправена е пред нестабилност, бавно следвоенно възстановяване, провал на европейската интеграция и отново връщане в орбитата на Кремъл.

Вторият сценарий е на Израел. Това е превръщането на страната в „крепост“ и бърза военна модернизация, със силна и непрекъсната икономическа и политическа подкрепа за Украйна от нейните съюзници, но без значително присъствие на чуждестранни войски.

Третият сценарий е Южна Корея. Той не предвижда присъединяване към НАТО и връщане на окупираните територии. Ако е възможно да се осигури присъствието на съюзнически войски на територията на Украйна и да бъдат получени твърди гаранции от САЩ за подкрепа, тогава 80% от територията може да живее, да се развива и да има определена сигурност за жителите на Украйна.

Четвъртият сценарий е Беларус, когато САЩ отказва да подкрепи, а Европа не се намесва. Тогава Украйна, по настояване на Москва, се превръща във васална държава. В този случай Русия ще спечели войната, Западът ще се разцепи и световният ред ще бъде безвъзвратно подкопан.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп иска от Иран да освободи 10 жени, които са осъдени на смърт чрез обесване

Тръмп иска от Иран да освободи 10 жени, които са осъдени на смърт чрез обесване

"Това би било прекрасно начало на нашите преговори!!! Благодаря за вниманието към този въпрос“, се казва в текста на обръщението му.

Сръбски дипломат: Блъфирането за европейския път на Сърбия приключи

Сръбски дипломат: Блъфирането за европейския път на Сърбия приключи

Брюксел е отправил ясно послание към сръбските власти: „или сте с нас, или сте против нас“

На 21 април  753 г. преди Христа е основаван Вечният град

На 21 април 753 г. преди Христа е основаван Вечният град

Създаването му се свързва с близнаците Ромул и Рем, синове на весталката Рея Силвия и бога на войната Марс, които са отгледани от Капитолийската вълчица в пещерата Луперкал.