18 Февруари, 2026

Кирило Буданов с първи коментар след срещата в Париж

Кирило Буданов с първи коментар след срещата в Париж

снимка: архив Faktor.bg

Новият началник на кабинета на Зеленски отбелязва кратко в "Телеграм" за "конкретни резултати", свързани с националните интереси на Украйна

Кирило Буданов, новият началник на кабинета на украинския президент Володимир Зеленски, заяви, че вече има "конкретни резултати" от вчерашните преговори в Париж между Киев и съюзниците му относно постигането на мир и гаранциите за сигурността на Украйна, предаде Ройтерс.

"Украинските национални интереси ще бъдат защитени", написа Буданов в "Телеграм", без да оповестява какъв точно напредък е бил постигнат. "Не може цялата информация да стане публично достояние", отбеляза той.

Междувременно украинската армия каза, че неин дрон тази нощ е поразил петролен склад в руската Белгородска област, добавя Ройтерс.

Русия от своя страна заяви, че е нанесла въздушни и артилерийски удари по украински бази за дронове с голям обсег, складове за боеприпаси, военно оборудване и военни части.

Сподели:

Коментари (0)

Аксиос: Рубио води тайни преговори с внука на бившия кубински лидер Раул Кастро

Аксиос: Рубио води тайни преговори с внука на бившия кубински лидер Раул Кастро

Става дума по-скоро за разговори за бъдещето

Цинично изявление на Сиярто "взриви" Украйна, Сибига отговори остро

Цинично изявление на Сиярто "взриви" Украйна, Сибига отговори остро

Унгарският външен министър заяви, че присъединяването на Украйна към ЕС уж би въвлякло Европа във война, затова Будапеща се застъпва за преговори вместо военна подкрепа

Украйна съобщава за напредък в преговорите с Русия и САЩ

Украйна съобщава за напредък в преговорите с Русия и САЩ

"Мониторингът определено ще включва и американската страна. Вярвам, че това е конструктивен сигнал“, заяви Зеленски