17 Април, 2026

Киселова отказала на Украйна в парламента да се открие  изложба за ужасите на войната

Киселова отказала на Украйна в парламента да се открие  изложба за ужасите на войната

Снимка: БГНЕС

С нота чрез Външно министерство Украинското посолство е отправило искането  Народното събрание да блесне на 24 февруари вечерта в жълто и синьо

 В деня на третата годишнина от руската война срещу Украйна сградата на Народното събрание остана тъмна и мрачна, за разлика от тази на Министерски съвет, която грейна вечерта в жълто и синьо – цветовете на знамето на Украйна. 

Faktor.bg вчера съобщи, че председателят на Народното събрание Наталия Киселова самоволно и еднолично е решила парламентът да не бъде осветен в цветовете на Украйна -  символичен жест на съпричастност.

Източници на Faktor.bg от Външно министерство уточняват, че искането на Украинското посолство в София Народното събрание да грее вечерта на 24 февруари в цветовете на страната им е изпратено с нота до МнВР. То по установения ред я препраща до шефа на парламента. От украинската дипломатическа мисия са искали също да представят в сградата на парламента и документална изложба с ужасите на войната, но идеята им е била посрещната с мълчание от Наталия Киселова.

До този момент тя не е коментирала публично аргументите, с които е отказала осветяването на парламента, както и експонирането на изложба. Няма реакция и от политиците в парламента за дипломатическия гаф и враждебното отношение на институцията, която олицетворява единството на нацията, към украинската кауза.

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Вече нямаме спорни точки с Иран, много сме близо до сделка

Тръмп: Вече нямаме спорни точки с Иран, много сме близо до сделка

Попитан защо след поредицата си от оптимистични публикации все още не може да обяви сделка, Тръмп каза, че иска споразумението да бъде оформено писмено.

Георги Кандев: Опитах се да счупя страха

Георги Кандев: Опитах се да счупя страха

"Да, разпитваха ме. Да, проверяват ме. Но това не ме плаши. Защото оценката за работата ни не се пише от търговците на бюлетини. Тя се пише от хората. От вас", казва той. 

Йотова:  Стойността на гласа ни е висока

Йотова: Стойността на гласа ни е висока

"Да участваме в изборите означава, че всеки глас може да е решаващ да затворим отровната язва на купения вот", заяви президентът