3 Юли, 2026

Кисинджър предупреди за опасност от безкрайна конфронтация между САЩ и Китай

Кисинджър предупреди за опасност от безкрайна конфронтация между САЩ и Китай
Хенри Кисинджър

В интервю за "Блумбърг" във вторник 99-годишният бивш държавен секретар на САЩ Хенри Кисинджър каза, че геополитиката днес изисква "никсънска гъвкавост", за да спомогне за успокояване на конфликтите между САЩ и Китай, и между Русия и останалата част от Европа, а Джо Байдън трябва да внимава да не допусне вътрешната политиката да попречи на "важността от разбирането на постоянството на Китай".

По думите на Кисинджър, важно е да се предотврати хегемония на Китай или на която и да е друга държава, но това не е нещо, което може да се постигне чрез безкрайни конфронтации, съобщи Радио "Китай", предаде BGonAir.

Според китайски анализатори, Кисинджър говори за опасността от "безкрайна конфронтация" между САЩ и Китай, защото я вижда като реален сценарий на фона на сериозните трудности, пред които е изправена Демократическата партия на задаващите се междинни избори и ниския процент одобрение за политиката на Байдън. Те са на мнение, че Белият дом ще увеличи провокациите срещу Пекин и че Китай трябва да се подготви за внезапни промени в двустранните отношения, които могат да се случат за една нощ.
Сподели:
Русия проведе учения, симулиращи как Украйна води битка да си върне Крим

Русия проведе учения, симулиращи как Украйна води битка да си върне Крим

Ученията „Кримско пробуждане“ отразиха отбранителни подготовки в Севастопол, Северен Крим и Керченския регион, по време на които действащи, резервни и пенсионирани офицери участваха в командни симулации

Мощен пожар в руския Белгород от дронове прекъсна тока и водата, удариха завод и ТЕЦ

Мощен пожар в руския Белгород от дронове прекъсна тока и водата, удариха завод и ТЕЦ

Преди това беше издадена ракетна тревога за региона, а според информационния ресурс Exilenova+ в града са наблюдавани дронове

Зеленски: При тази агресия на Русия очакваме по-бързо доставка на ракети за „Пейтриът“

Зеленски: При тази агресия на Русия очакваме по-бързо доставка на ракети за „Пейтриът“

Украинският президент се оплака, че много се бави процеса по доставката на ракетите за ПВО, които са от ключово значение за Украйна

Коментари (0)