29 Декември, 2025

Китаец стана първата жертва на маймунски Б вирус

Китаец стана първата жертва на маймунски Б вирус

Китаец ветеринарен лекар стана първата жертва на маймунски Б вирус, съобщава "Глобал таймс". Мъжът е на 53 години и е бил ветеринарен лекар, изследвал примати.

Ветеринарният медик направил дисекция на две починали маймуни през март, а месец по-късно здравословното му състояние се влошило. Появило се гадене, след което и повръщане, съобщават от китайския Център за контрол и превенция на заболяванията.

Въпреки оказването на лекарска помощ мъжът починал на 27 май. Близките му засега са в безопасност. 

Преди този случай в Китай не е имало фатални или дори клинично потвърдени инфекции с подобен маймунски Б вирус.

Сподели:

Коментари (0)

Тръмп: Без Нетаняху днес можеше да няма Израел, "Хамас" трябва да се разоръжи

Тръмп: Без Нетаняху днес можеше да няма Израел, "Хамас" трябва да се разоръжи

Президентът беше попитан за призива му към израелските власти да прекратят делото за корупция срещу Нетаняху.

Белият дом  съобщи за "положителен" телефонен разговор между Тръмп и Путин

Белият дом съобщи за "положителен" телефонен разговор между Тръмп и Путин

Изявлението на Ливит беше разпространено малко след като руският външен министър Сергей Лавров обвини Киев в "терористична атака" с дронове срещу резиденция на Путин.

Лавров обвини Украйна в атака срещу резиденция на Путин, Зеленски: Типична руска лъжа!

Лавров обвини Украйна в атака срещу резиденция на Путин, Зеленски: Типична руска лъжа!

"Ясно е, че вчера имахме среща с Тръмп. И е ясно, че за руснаците, щом с Америка нямаме скандал, а имаме прогрес - за тях това е провал."