15 Май, 2026

Китай атакува Тръмп: Искате война - готови сме за всякаква!

Китай атакува Тръмп: Искате война - готови сме за всякаква!

снимка: архив Faktor.bg

Търговската война между двете суперсили ескалира във вторник, след като Тръмп повиши налозите си върху китайските стоки до 20%, а Китай отвърна с налагането на 15-процентни мита върху американските селскостопански стоки

Китай предупреди САЩ, че е в готовност да води "всякакъв вид" война заради нарастващите търговски мита, обявени на президента Доналд Тръмп. В същевременно рязко увеличава разходите за своята армия.

 „Ако войната е това, което САЩ искат, било то митническа, търговска война или друг вид война, ние сме готови да се бием докрай“, написаха от китайското посолство във Вашингтон в социалната мрежа X.

Търговската война между двете суперсили ескалира във вторник, след като Тръмп повиши налозите си върху китайските стоки до 20%, а Китай отвърна с налагането на 15-процентни мита върху американските селскостопански стоки.

Говорителят на посолството е повторил изявлението на китайското външно министерство, което беше публикувано малко след като налозите на Тръмп влязоха в сила.

Министерството на външните работи твърди, че Китай ще се бори със САЩ „до горчивия край“.

Сподели:

Коментари (0)

Румен Радев разпредели между четиримата вицепремиери  функциите по координация

Румен Радев разпредели между четиримата вицепремиери функциите по координация

Заместник министър-председателят Иво Христов ще координира работата на министрите на образованието и науката, на културата, на туризма, и на младежта и спорта.

Спътникови снимки показаха щетите за ключов нефтен терминал, Украйна е увеличила двойно ударите

Спътникови снимки показаха щетите за ключов нефтен терминал, Украйна е увеличила двойно ударите

„Сред пострадалите са големи заводи в Кириши в западна Русия, Нижни Новгород на Волга, Перм в Урал и Туапсе на Черно море.

Андрей Пионтковски: Какво очаква Русия на финала?

Андрей Пионтковски: Какво очаква Русия на финала?

Пропагандистите на режима вече открито крещят, че Русия губи. Те фактически искат от Путин примирие по линията на фронта.