17 Юни, 2026

Китай направи тестове на почти 5-милионен град за 4 дни

Китай направи тестове на почти 5-милионен град за 4 дни

Положителни проби са дали само 183 души

В град в Западен Китай за четири дни завърши тестуването на 4,7 милиона души за коронавирус, след като работници в завод дадоха положителни проби, съобщи ДПА, като се позовава на китайски държавни медии.

В Кашгар в западната провинция Синдзян са направени тестове на цялото население, защото в града миналата седмица беше установено огнище на заразата, съобщи "Женмин жибао".

Според местните власти положителни проби са дали 183 души, а останалите тестове са били отрицателни.

През уикенда повечето полети от Кашгар бяха отменени.

По-рано този месец беше тестувано цялото население на град Циндао в Източен Китай след десетина случая на коронавирус в болница. Пълно тестуване на населението беше направено и в централния град Ухан, оригиналния епицентър на пандемията, през май.

Във вторник Китай съобщи за 42 случая на коронавирус за едно денонощие - 22 в Кашгар и 20 внесени от чужбина.
Сподели:
Тръмп: Искам Израел да прояви разум

Тръмп: Искам Израел да прояви разум

Той отбеляза също, че Израел трябва да може да се защитава

Страните от Г-7 планират производстно на ракети с голям обсег в Украйна "по лиценз" от САЩ

Страните от Г-7 планират производстно на ракети с голям обсег в Украйна "по лиценз" от САЩ

Държавните лидери от Седмицата посочиха, че са се споразумели "да засилят производството на военна техника за противовъздушна отбрана, на системи и дронове прехващачи, както и ракети с голям обсег"

В Европа се опитват да изградят неофициален канал за връзка с Путин  за Украйна

В Европа се опитват да изградят неофициален канал за връзка с Путин за Украйна

По-рано германският външен министър Йохан Вадефул заяви, че нов кръг преговори между Украйна и Русия може да се проведе още това лято

Коментари (0)