9 Юли, 2026

Китай обиден на САЩ - обвини Блинкън в клевета

Китай обиден на САЩ - обвини Блинкън в клевета
Ван Вънбин

Китай смята, че е бил оклеветен в речта на държавния секретар на САЩ, Антъни Блинкън, който заяви вчера, че Пекин е "най-сериозната заплаха за международния ред", каза днес говорителят на китайското министерство на външните работи Ван Вънбин, цитиран от Франс прес.

Целта на това слово беше "да се сдържа и блокира развитието на Китай и да бъдат запазени мощта и хегемонията на САЩ", заяви Ван на брифинг, предаде БТА.

В дългоочакваната си реч за Китай вчера Блинкън каза, че Вашингтон участва в надпревара с Китай с цел да предпази световния ред, но отрече всякакво желание за нова "Студена война".

Това слово "разпространи фалшиви информации, преувеличи заплахата от страна на Китай, намеси се в китайските вътрешни работи и оклевети както външната, така и вътрешната политика" на страната, подчерта Ван. Той изрази "силното недоволство" на Пекин по повод речта на Блинкън.
Сподели:
От Кремъл пак заплашиха Украйна! Чудят се на идея на Тръмп, но се подмазват

От Кремъл пак заплашиха Украйна! Чудят се на идея на Тръмп, но се подмазват

Говорителят Дмитрий Песков заяви, че между Путин и Тръмп е установен „конструктивен диалог“ и че американският президент не е разговарял с руския лидер след срещата на върха на НАТО

Две трети от населението на ЕС е било изложено на опасни нива на озон при горещата вълна

Две трети от населението на ЕС е било изложено на опасни нива на озон при горещата вълна

Приземният озон засяга човешкото здраве, като уврежда дихателната и сърдечно-съдовата функция, което води до повече хоспитализации, отсъствия от училище и работа, употреба на лекарства и дори преждевременна смъртност, съобщават от „Коперник“

Reuters: Путин може да ескалира войната в Украйна въпреки мирните инициативи на Тръмп

Reuters: Путин може да ескалира войната в Украйна въпреки мирните инициативи на Тръмп

Той наскоро е разкритикувал група свои съветници, предложили компромисен вариант за прекратяване на огъня по сегашната фронтова линия

Коментари (0)