17 Юли, 2026

Китай ще защити компаниите си от натиск заради наложените антируски санкции

Китай ще защити компаниите си от натиск заради наложените антируски санкции

Китайското ръководство ще вземе мерки да защити интересите на китайските компании във връзка с оказвания върху тях натиск заради санкциите, наложени на Русия. Това заяви представителят на Министерството на търговията на Китай Шу Джуетинг. Китайското външно министерство нарече "безпочвени" предприемането на подобни мерки срещу Китай.

Отделни страни са приложили такива санкции срещу Руската федерация, които създават пречки в търговските връзки и икономическо сътрудничество между двете страни. Някои чуждестранни компании нарушават нормалните пазарни принципи и оказват натиск върху китайските предприятия, като изискват от тях да изберат на коя страна ще бъдат“, казва Джиуетинг по време на брифинг на Министерството на търговията на КНР (цитирана от ТАСС). Тя добавя, че Китай няма да толерира натиск от чуждестранни партньори и „твърдо ще отстоява законните права на своите компании“.

Шу Джуетинг също така подчертава, че Китай не възнамерява да подкрепя западните санкции срещу Русия и се противопоставя на „ограниченията, наложени едностранно, които не са в съответствие с  международното право“.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Милей пак забърка Фолклендските острови и Световното по футбол: Аржентина е по-близо до връщането им

Милей пак забърка Фолклендските острови и Световното по футбол: Аржентина е по-близо до връщането им

Говорителят на министър-председателя на Обединеното кралство Киър Стармър заяви: „Световното първенство може и да не е наше, но Фолклендските острови определено са“

ГЕРБ: Името на външният ни министър фигурира в Киевската декларация. Значи е подписала

ГЕРБ: Името на външният ни министър фигурира в Киевската декларация. Значи е подписала

"Този разнобой, този хаос между премиер и външен министър, създава впечатление за разнобой Георг Георгие

Украинското разузнаване предупреди за руска кампания за ударяне на цивилни цели

Украинското разузнаване предупреди за руска кампания за ударяне на цивилни цели

Украинското военно разузнаване (HUR) заяви, че руската група за дронове „Рубикон“ е получила заповед да атакува украински цивилни бензиностанции, камиони, автобуси и автомобили във фронтовите райони

Коментари (0)