Китай обяви, че ще предприеме стъпки за увеличаване на инвестициите в големите си вътрешни проекти, особено що се отнася до инфраструктурата и проекти, които трябва да подобрят поминъка на хората, предад Нова ТВ.
Всичко това идва на фона на пълномащабното икономическо възстановяване, заяви пред местна медия висш служител на Националната комисия за развитие и реформи - най-важният икономически плановик на Пекин.
Джан Джиенмин, заместник-председател на институцията, отбеляза, че инвестициите, които ще бъдат направени, ще се съсредоточат върху 102 големи проекта за планирания 14-и петгодишен период. Инвестиции ще има и в сферите на социалните плащания и местните занаятчии. По думите на Джиенмин ще се влагат средства и в нови финансови инструменти, подкрепени от политики на страната и ориентирани към развитието, които са започнали през 2022 г.


Коментари (0)