Руското външно министерство мълчи
Най-високопоставеният китайски дипломат - ръководителят на комисията по външни работи на Централния комитет на Китайската комунистическа партия Ван И, пристигна на посещение в Москва. Това съобщи вестник “Комерсант”, като уточни, че по време на посещението си Ван И ще обсъди ролята на Китай в регулирането на руско-украинския конфликт.
Пред БНР от руското министерство на външните работи нито потвърдиха, нито отрекоха информацията за посещението на Ван И.
Засега няма никаква яснота около програмата на китайския дипломат. “Комерсант” цитира говорителя на китайското външно министерство Ван Вънбин, според когото Пекин възнамерява да използва посещението като възможност да укрепи отношенията си с Русия, заедно с Москва да защити законните права и интереси на двете страни, както и да изиграе положителна роля при гарантирането на мира на международната арена.
Преди пристигането на Ван И в руската столица изтече информацията, че една от темите на срещите му ще бъде подготовката на евентуалното посещение на председателя Си Цзинпин в Русия, което се очаква напролет.
Москва е последната спирка в европейската обиколка на Ван И, по време на която той посети Франция, Италия, Унгария и Германия, където участва в 59-та Международна конференция по сигурността в Мюнхен.
Още от Свят
The Economist: НАТО се готви да воюва с Русия „още тази нощ“ и без помощта на САЩ
Отбелязва се, че Германия планира да стане страната с най-голямата армия в Европа, както и да оборудва войските си с най-съвременно въоръжение.
Спецчасти арестуваха в Москва дясната ръка на олигарха Ротенберг - един от най-близките до Путин
„Съдейки по всичко, на Путин се казва, че някакви олигарси кроят заговор срещу него"
Буданов: Подкрепата за Украйна трябва да расте, също както и натискът върху агресора
Той също така отбеляза, че руският терор няма да промени хода на войната и че всеки престъпен удар по украинските градове ще има своите последствия за неговите организатори и извършители.