16 Юни, 2026

Китайският външен министър Ван Йи ще посети Русия тази седмица

Китайският външен министър Ван Йи ще посети Русия тази седмица

За среща на страните членки на БРИКС

Ръководителят на китайската дипломация Ван Йи ще пътува до Русия тази седмица за среща на страните членки на БРИКС по въпросите на сигурността, съобщи Министерството на външните работи, на Китай, цитирано от АФП.

„По покана на секретаря на Съвета за сигурност на Руската федерация Сергей Шойгу, Ван Йи ще участва в 14-ата среща на висшите служители на страните от БРИКС, отговарящи за въпросите на сигурността, и съветниците по национална сигурност в Санкт Петербург, Русия, от 11 до 12 септември“, заяви Мао Нинг, говорител на министерството. /БГНЕС

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)