30 Април, 2026

Кийт Келог: Европа няма да е на масата за преговори! Санкциите срещу Русия са „едва тройка“ по скала от 1 до 10

Кийт Келог: Европа няма да е на масата за преговори!  Санкциите срещу Русия са „едва тройка“ по скала от 1 до 10

Скрийншот

Специалният представител на Тръмп припомни „Минск-2“

Представители на Европа няма да бъдат на масата за преговори, но в същото време „би било глупаво да се каже“, че в този процес няма да участва Украйна, заяви специалният представител на президента на САЩ Доналд Тръмп – Кийт Келог.

Той също така напомни, че пълномащабната война продължава вече трета година. „Знам, че могат да ме критикуват и думите ми може да изглеждат политически, но фактът остава факт: Тръмп сега наследи тази война. Въпреки това, нашата цел не е тя да доведе до смъртта на всеки украинец“, заяви Келог по време на Мюнхенската конференция, предаде УНИАН.

Освен това, специалният представител на Тръмп припомни „Минск-2“, като подчерта, че тогава на масата за преговори е имало много хора, които „нямаха никаква възможност да допринесат за мирния процес“.

„Това не донесе успех. Няма да повтаряме „Минск“, подчерта Келог. Той добави, че САЩ ще продължат да финансират Украйна, макар и с желание да „спрат убийствата“.

Други изявления на Келог

По-рано УНИАН съобщи, че териториалните загуби на Украйна ще бъдат отразени в споразумение, но това не означава тяхното признаване. „Те няма да се върнат към границите от 2014 г., границите, които имаха преди Русия да влезе в Крим“, поясни той.

Освен това, Тръмп ще удвои санкциите срещу Русия, за да сложи край на войната, ако се наложи. Според Келог, санкциите, наложени на Русия, са „едва тройка“ по скала от 1 до 10, що се отнася до това колко болезнено може да бъде икономическото въздействие.

Сподели:

Коментари (0)

Най-големият самолетоносач в света приключи рекордна мисия, завръща се у дома

Най-големият самолетоносач в света приключи рекордна мисия, завръща се у дома

„Джералд Р. Форд“, участвал във войната срещу Иран и операции по залавянето на венецуелиския лидер Мадуро, се очаква да се върне в базовото си пристанище във Вирджиния в средата на май

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Тръмп: Путин е бил готов да сключи мирно споразумение, но някои хора са му попречили

Това изявление той направи по време на среща с астронавтите от мисията „Артемида-2“ в Белия дом

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Войната срещу Иран струва на САЩ досега 25 млрд. долара

Ръководителят на Пентагона отхвърли въпросите за цената на войната с думите: „Въпросът, който бих задал на тази комисия, е каква е стойността на това да се гарантира, че Иран никога няма да се сдобие с ядрено оръжие?“