20 Юни, 2026

Ключово заседание на СОС за водата от София към Перник

Столичният общинския съвет решава дали да позволи водопреносната мрежа на София да бъде използвана за пренос на вода от язовир "Белмекен"/ "Бели Искър" към Перник.

Кабинетът предложи изграждането на водопровод между столицата и миньорския град през Мало Бучино като антикризисна мярка. Проектът е на стойност 25 милиона лева. Освен тях държавата ще трябва да заплати и дължимите такси за пренос на водата по софийската инфраструктура.

Кметът Йорданка Фандъкова успокои столичани, че помощта за Перник няма да ги ощети. И настоя водоснабдяването на София да бъде подсигурено чрез монтиране на спирателен механизъм по новия водопровод и чрез отпускане на средства за ремонт на стената на язовир "Бели искър".
Сподели:
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет

Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет

Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки

Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''

Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''

Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната

Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна

Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна

Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година

Коментари (0)