Добри Беливанов бил избран от гражданите и щял да си изпълнява обещанията
Пред БНТ Добри Беливанов заяви, че е кмет на Хасково, защото жителите са го избрали и не вижда причина да си подава оставката. Кметът обясни и че не възнамерява да се дистанцира от ГЕРБ. Припомняме, по-рано днес, по време на извънредна пресконференция в Евксиноград, премиерът Бойко Борисов заяви, че не разбира "нахалството на кмета Беливанов да не си отива заедно с Добрев". По думите му било морално кметът да подаде оставка и в града да се проведат нови местни избори, както станало във Варна.
От своя страна обаче Беливанов посочи, че като кмет има ангажименти към съгражданите си, които възнамерява да изпълни. Нямало да бяга от отговорност. Кметът допълни, че в края на седмицата ще бъдат обявени прозрачни конкурси за позициите на служителите на общината, които подадоха оставки след скандала за шуробаджанащина в Хасково.
Още от България
Откриха канабис в нива до село Лиляново
При претърсване на къща в село Лиляново вчера служители на реда са открили и иззели 2 обекта със суха зелена тревиста маса. Веществото е реагирало положително на канабис.
Арестуваха десетки при акция на МВР в кв. Ботунец и други части на столицата
Мащабна спецакция под ръководството на СДВР, ГДБОП и жандармерията срещу престъпната група "Калашниците“ доведе до ареста на 36 души
"Тапи" от коли блокираха АМ „Тракия“ при „Траянови врата“, има и леки ПТП-та
Вътре в самия тунел движението е почти спряло и в двете ленти, като колите се придвижват с едва няколко километра в час