Кметът на Ловеч Корнелия Маринова излезе днес с обръщение по повод традиционното възпоменание към жертвите на мракобесния комунистически режим, което повече от 30 години организират жителите на града. В него тя отбелязва, че за първи път поклонението ще бъде в уединение, заради обявената епидемия от коронавирус у нас.
Вижте пълния текст на обръщението:
Заради обявената епидемия от COVID-19 тази година не можахме да проведем традиционното шествие-поклонение в памет на жертвите на тоталитарния комунистически режим до концлагера „Слънчев бряг” край Ловеч. За първи път от 31 години всеки от нас ще се поклони в уединение, в дома си или на работното място. Защото не сме забравили жертвите!
Заплахата, която е надвиснала над нас е голяма, но с общи усилия ще я преодолеем. Затова Община Ловеч и аз като Кмет се включваме в онлайн инициативата на фондация „Истина и памет“, за да почетем жертвите онлайн. Можете да го направите в специално създадената за това страница „Поклонение пред жертвите на комунизма в лагера край Ловеч' 2020 г.“
Епидемията ще премине и именно ценностите ни - като хора и като общност, ще ни помогнат да се справим с последствията.
Поклон пред жертвите на престъпния комунистически режим! Пред тези, които преминаха и бяха убити в лагера „Слънчев бряг“!
Още от Улицата
Нови ремонти по ключови пътища, промени в движението по АМ "Тракия" и Пловдивско
АПИ призовават шофьорите да бъдат внимателни, да спазват временната организация на движението и ограниченията на скоростта и да не предприемат рискови изпреварвания по ремонтните участъци
Ходовете на посредниците за разхлабване на хватката между САЩ, Иран, Израел и Ливан
Споразумението отваря Ормузкия проток, поставя началото на преговори за ядрената програма на Иран. Но след боевете през последните два дни Иран обяви в събота, че е затворил водния път и заяви, че ще съсредоточи преговорите върху разрешаването на ситуацията в Ливан, пише The Wall Street Journal
АПИ с предупреждение към шофьорите: Карайте внимателно в района на Ловеч и Кюстендил
И тази седмица продължават ремонтите по АМ "Хемус" и по пътя София - Кюстендил, където се премахва крайпътна растителност, което затруднява движението