В момента украинците проверяват точния тип ракети, с които окупаторите са атакували града
Кметът на Одеса Генадий Труханов нарече руските терористи, които вчера нанесоха ракетен удар по черноморския град, „уроди и твари“.
По думите му руснаците са „нечовеци“, които твърдят, че се защитават, докато в същото време убиват невинни цивилни граждани в Украйна.
По последни данни най-малко петима души са убити, а над 30 са ранени, някои от които в критично състояние. Сред пострадалите има и деца. Това бе поредно военно престъпление на руския агресор в Украйна. Убитите и ранени при атаката са цивилни, в района няма военна база.
Въоръжените сили на Украйна обявиха, че продължава експертизата за установяване на точния тип ракета, с която руснаците удариха Одеса. По предварителна информация става въпрос за „Искандер“ с касетъчна бойна глава.
Ден на траур е обявен за днес в украинската Одеска област заради смъртта на петима души при руския ракетен удар вчера, съобщи председателят на Одеската областна военна администрация Олег Кипер. Кипер изказва искрените си съболезнования на тези, които са загубили са близки. Към момента в болница остават 23 души от ранените. Осем са в тежко състояние, а четирима - в изключително тежко, включително четиригодишно момиченце, се посочва в съобщението на областния управител.
Фактор
По думите му руснаците са „нечовеци“, които твърдят, че се защитават, докато в същото време убиват невинни цивилни граждани в Украйна.
По последни данни най-малко петима души са убити, а над 30 са ранени, някои от които в критично състояние. Сред пострадалите има и деца. Това бе поредно военно престъпление на руския агресор в Украйна. Убитите и ранени при атаката са цивилни, в района няма военна база.
Въоръжените сили на Украйна обявиха, че продължава експертизата за установяване на точния тип ракета, с която руснаците удариха Одеса. По предварителна информация става въпрос за „Искандер“ с касетъчна бойна глава.
Ден на траур е обявен за днес в украинската Одеска област заради смъртта на петима души при руския ракетен удар вчера, съобщи председателят на Одеската областна военна администрация Олег Кипер. Кипер изказва искрените си съболезнования на тези, които са загубили са близки. Към момента в болница остават 23 души от ранените. Осем са в тежко състояние, а четирима - в изключително тежко, включително четиригодишно момиченце, се посочва в съобщението на областния управител.
Още от Свят
Няма гориво, няма светлина, няма туристи: Украйна превръща Крим в бреме за Путин
Украйна развенчава основния мит на Путин за сила и стабилност
С приближаване на изборите: В Кремъл вече се страхуват и от сянката си
Ръководството и активистите на „Яблоко“, която е единствената партия против войната в Украйна, са обект на преследвания в различни региони - мероприятията на партията биват проваляни, образуват се наказателни и административни дела
Лавров май си е изгубил ума - прехвърли вината на САЩ, че няма споразумение за мир с Украйна
Външният министър на Русия директно атакува изявление на Марко Рубио, според който в Аляска не са сключили споразумение, а само са обсъдили предложения как да бъде прекратен конфликта в Украйна