Основната причина за водната криза е лошото финансово и организационно състояние на местното ВиК дружество
Вярвам, че прокуратурата ще си свърши работата и виновните за водната криза в Перник ще си понесат отговорността.
Това обяви пред bTV кметът на Перник Станислав Владимиров във връзка с водния режим в града.
Мярката да има с един час по-малко вода е болезнена, но такова бе предложението на ВиК дружеството, за да можем да имаме достъп до питейна вода през януари и февруари, които са доста тежки месеци.
По думите му основната причина да се стигна до водната криза е лошото финансово и организационно състояние на местното ВиК дружество.
"Истината е, че имаме дефицит на добри кадри, защото и в предишния режим имахме много проблеми. Лошо финансово състояние, лоша организация и изобщо трудно се смогва поради липсата на добри кадри. Въпреки всичко ние ще изживеем тази криза, макар и болезнено'', допълни градоначалникът.
"Благодаря на премиера за отпуснатите средства, защото не е по силите на Община Перник да поднови сама водопроводната и канализационна мрежа на целия град'', каза Владимиров.
Според него до това положение, в което се намира миньорският град, нямаше да се стигне, ако още през лятото е бил въведен такъв режим, но само в рамките на нощта.
"Ако това бе направено през лятото, сега щяхме да имаме достатъчно количество вода и нямаше да сме изправени пред такова изпитание'', посочи Владимиров.
Кметът призова да не се влага политика в тази криза, но призова за дебат по отношение на всички проблеми, които съществуват във ВиК сектора у нас.
"Не мисля, че БСП се заиграва със страховете на хората, но силно се надявам кризата да направи така, че във ВиК сектора всичко да стане по-подредено'', допълни той.
Фактор
Това обяви пред bTV кметът на Перник Станислав Владимиров във връзка с водния режим в града.
Мярката да има с един час по-малко вода е болезнена, но такова бе предложението на ВиК дружеството, за да можем да имаме достъп до питейна вода през януари и февруари, които са доста тежки месеци.
По думите му основната причина да се стигна до водната криза е лошото финансово и организационно състояние на местното ВиК дружество.
"Истината е, че имаме дефицит на добри кадри, защото и в предишния режим имахме много проблеми. Лошо финансово състояние, лоша организация и изобщо трудно се смогва поради липсата на добри кадри. Въпреки всичко ние ще изживеем тази криза, макар и болезнено'', допълни градоначалникът.
"Благодаря на премиера за отпуснатите средства, защото не е по силите на Община Перник да поднови сама водопроводната и канализационна мрежа на целия град'', каза Владимиров.
Според него до това положение, в което се намира миньорският град, нямаше да се стигне, ако още през лятото е бил въведен такъв режим, но само в рамките на нощта.
"Ако това бе направено през лятото, сега щяхме да имаме достатъчно количество вода и нямаше да сме изправени пред такова изпитание'', посочи Владимиров.
Кметът призова да не се влага политика в тази криза, но призова за дебат по отношение на всички проблеми, които съществуват във ВиК сектора у нас.
"Не мисля, че БСП се заиграва със страховете на хората, но силно се надявам кризата да направи така, че във ВиК сектора всичко да стане по-подредено'', допълни той.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци