17 Юни, 2026

Кмет изгърмя заради боен арсенал в дома му

Кмет изгърмя заради боен арсенал в дома му
Николай Нинов

Преди два дни полицията обискира дома на Николай Нинов

Кметът на белослатинското село Соколаре Николай Нинов хвърли оставка, след като полицията откри в дома му незаконни оръжия, над 400 патрона и цигари без бандерол.

Преди два дни полицията обискира дома на Григорий Груев по сигнал за незаконно съхранявани в имота боеприпаси.

"Намериха патрони малко от баща ми, той някога е бил въоръжена охрана на пилетарниците на селото и са му останали. Не ми е казал", заяви Григорий Груев пред БТВ.

Малко след това е обискиран и домът на кмета Николай Нинов. Той и съпругата на Груев били опоненти на изборите през октомври. В кметския имот униформените открили над 400 патрона, самоделен пистолет и фабрично изработена пушка неустановен модел, а също така и почти хиляда къса незаконни цигари от различни марки.

След акцията Нинов не вдига телефона си. Няма го и на работното му място. Съсед на кмета е заявил пред полицията, че боеприпасите и оръжията са негови, но и близките му отказаха коментар.

Нинов е втори мандат кмет на селото. Преди няколко години се прочу с това, че и той, по примера на Ценко Чоков, заведе на свои разноски съселяните си на екскурзия.

След огласяването на случая с бойния арсенал Нинов е депозирал оставка.

Хората от селото застават зад Николай Нинов и го подкрепят. Те настояват той да се кандидатира отново за кмет.

"Ние знаем, че е бил полицай и си има законно оръжие, а сега, че има незаконно, на всеки човек в къщата знаеш ли какво има", посочва мъж от селото.

По случая е образувано полицейско производство заради намерените в дома му боеприпаси и оръжие.
Сподели:
"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи

"Полиция, отбий!": Небрандирани полицейски коли с надписи спират агресивни водачи

До 1 август в Пловдив ще бъде открита лаборатория за изследване на кръвните проби на шофьорите, резултатите ще излизат в рамките на 2 до 3 дни

Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература

Учениците от VII и X клас се явяват на матура по български език и литература

Изпитът за седмокласниците е с начален час 9 часа и ще се проведе в 1637 училища, а за десетокласниците - в 8 часа в 1030 учебни заведения у нас

Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор

Откриха модерен STEM център в ОУ “ Васил Левски” в село Голям извор

Центърът разполага с дигитален микроскоп, 3D принтер и скенер, резач на 3D модели, комплект за виртуална реалност, комплекти за лабораторни упражнения по Биология, Химия и Физика и др.

Коментари (0)