26 Февруари, 2026

Кметът на Дупница: Дежурният чиновник е издал смъртния акт на Ангел Христов

Кметът на Дупница: Дежурният чиновник е издал смъртния акт на Ангел Христов

Снимката е илюстративна

Никой не се е свързал с мен от роднините, заяви Методи Чимев

Длъжностното лице, което е на разположение събота и неделя, при предоставяне на необходимите документи (съобщение от медицинско лице и документ за самоличност), е издало смъртен акт на Ангел Христов. Това коментира пред БНТ кметът на Дупница Методи Чимев.

Кметът не отговори на въпроса защо смъртният акт на Христов е издаден на територията на община Дупница, а не от Сапарева баня, на чиято територия е село Ресилово, където е констатирана смъртта на Ангел Христов.

Кметът на село Ресилово заяви, че е виждала „Братя Галеви“ само на снимка.

"Никой не се е свързал с мен от роднините, нямаме информация как и по какъв начин е издаден документът. Не познавам починалото лице. Не съм забелязала нередности около имението, за него не се грижат местни хора. Не съм виждала Ангел Христов, само на снимка", каза Мариана Доцина.

След новината за смъртта на Ангел Христов, известен като един от братя Галеви, от прокуратурата започнаха разследване.

Ангел Христов и Пламен Галев бяха осъдени през 2012 година, но излязоха извън страната преди да изглеждат присъдите си за ръководене на организирана престъпна група.

Оттогава те са обявени за международно издирване с червена заповед на Интерпол.

Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков: Българските граждани не заслужават да плащат по-висока цена на водата

Николай Нанков: Българските граждани не заслужават да плащат по-висока цена на водата

Предстоящото увеличение – във ВиК „Кърджали“ ще бъде с над 13,6%, ВиК „Благоевград“ – над 12%, ВиК „Велико Търново“ с над 8,8%, ВиК „Шумен“, където няколко дни градът бил на режим – с над 8%

Бесарабска българка: Русия разбра, че никой не може да я спре..., за нас вече няма "не" и "не мога"

Бесарабска българка: Русия разбра, че никой не може да я спре..., за нас вече няма "не" и "не мога"

Татяна Станев е журналист и режисьор на филма "Тя", посветен на мълчаливите герои - съпругите на войниците, които се бият и умират за Украйна

КЗП стартира проверка в трите ЕРП-та след множество жалби на граждани

КЗП стартира проверка в трите ЕРП-та след множество жалби на граждани

Сигналите са свързани със злоупотреби - повишени размери на дължимите сметки за потребление на електроенергия