18 Май, 2026

Кметицата на „Младост“ рекетирала и кума на Стилиян Петров

Кметицата на „Младост“ рекетирала и кума на Стилиян Петров

Арестуваната при приемане на подкуп от строителен предприемач  кметица на столичния район "Младост" Десислава Иванчева е рекетирала чрез посредници и Юлиян Димитров – Угото, който е кум на бившия капитан на националния отбор по футбол Стилиян Петров.
Преди година бизнесменът, който държи веригата пицарии, поискал да купи общинска земя в района на „Младост 4“. Намеренията му са били да строи огромен ресторант и нощен бар. Още при първоначалните преговори с общината обаче Иванчева била категорична, че няма намерение да продава общински терени. Седмица по-късно с Юлиян се свързал посредник на Иванчева, който на среща с кума на Стилиян Петров обявил, че казусът му може да бъде разрешен, ако брои 100 000 евро подкуп, пише вестник „Уикенд“. Освен рушвета Юлиян трябвало да реновира и велоалея в „Младост“, която му била посочена он фирмата, на която да възложи ремонта, твърди още вестникът и допълва, че бизнесменът отказал офертата и започнал да разглежда други парцели, собственост на общината. 
Сподели:

Коментари (0)

Делян Пеевски: Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева

Делян Пеевски: Европейският главен прокурор Лаура Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева

Вярвам, че истината винаги излиза наяве, изтъква още лидерът на партията

Пролетта се завръща: Какво време ни очаква в понеделник, вторник и сряда

Пролетта се завръща: Какво време ни очаква в понеделник, вторник и сряда

България посреща новата седмица с повече слънце, умерен до силен вятър и температури около 25°. Очакват се и краткотрайни валежи с гръмотевици в някои райони.

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор