5 Декември, 2025

Кметица получи заплашителни писма, посегнаха и на къщата й

Кметица получи заплашителни писма, посегнаха и на къщата й

ГЕРБ-Дупница осъди вандалския акт

Кметицата на село Крайници Мариана Димитрова е получила писма със заплахи във връзка с предстоящия местен вот. Това съобщи самата тя, цитирана от „Фокус”.

По думите й писмата са две. В тях се отправят заплахи, да не се кандидатира отново на изборите, а ако го направи – ще й се случат лоши неща. Тази нощ е извършено посегателство върху дома й. Фасадата на къщата, прозорците и щорите са опръскани с блажна боя. Извършено е и посегателство върху дворното пространство.

Подаден е сигнал и на място е извършен оглед от страна на полицейски служители. „Това няма да ме откаже. Категорично ще се явя на изборите. Получавам подкрепа от стотици мои близки, познати, приятели, от мои съселяни”, каза Димитрова.

„Във връзка с отправените заплахи към кмета на село Крайници Мариана Димитрова, както и посегателството срещу семейното й имущество, за които самата потърпевша сигнализира медиите, ПП ГЕРБ – община Дупница категорично заявява, че най-остро осъжда всякакви подобни прояви“, се казва в Декларация на ГЕРБ – Дупница, изпратена днес до медиите. В Декларацията се казва още: „България е демократична държава и всеки неин гражданин има право да участва в политическия й живот, и да се кандидатира за различни длъжности. В предстоящите местни избори г-жа Димитрова не е нашият кандидат за кмет на село Крайници, но това не ни прави по-малко възмутени от провокациите, които някой си е позволил да извърши срещу нея“.

ПП ГЕРБ – Дупница призовава всички политически сили към честна предизборна надпревара. „Избори не се печелят със заплахи, а с отговорни политики, насочени към гражданите“, се казва още в Декларацията.
Сподели:

Коментари (0)

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Младежи от училищата в Тетевен зарадваха с подаръци потребителите на Дневния център за лица с увреждания 

Инициативата има за цел да възпита младите хора към уважение и толерантност към хората в неравностойно положение, да бъдат приемани със своите различия и възможност да са полезни за обществото