6 Декември, 2025

КНСБ: Договорили сме 10% увеличение на заплатите, иначе очакваме протести навсякъде

КНСБ: Договорили сме 10% увеличение на заплатите, иначе очакваме протести  навсякъде


Очевидно е, че няма да има замразяване на заплати, заяви на брифинг в Бургас президентът на КНСБ Пламен Димитров.

"Със сигурност това, което ние очакваме и сме говорили с финансовия министър е за хоризонтална политика от 10% увеличение на всички заплати в бюджетните системи и към него ние всъщност тласкаме бюджета да намерим съответните приходи, които са необходими, за да вържем тази сметка, заедно с увеличение на пенсиите по швейцарското правило без промяна. Тоест, програмата миниум, която очакваме в бюджета за 2025 година, е минимална заплата от 1077 лева, както е решена и гласувана без обструкции и без никакви промени", заяви Димитров.

Президентът на КНСБ отбеляза още, че очакваният ръст на заплатите в бюджетната система е с поне 10%, но в някои сфери трябва да бъде по-висок. За учителите 125% от средната работна заплата, подчерта той.

По думите му, ако този балансиран подход не се постигне, се очакват протести навсякъде.

"Тези, които не получат това, което искат ще излязат на улицата”, предупреди Пламен Димитър.

Според него има от къде да се намерят парите без да се вдигат данъци.

"Ако върнем ДДС на 20% за всички – това са 500 млн. допълнително”, каза още президентът на КНСБ. | БГНЕС


София / България
Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.