Според синдикален анализ, средната заплата в частния сектор през последните 4 години расте много по-бързо от тази в обществения
Има готовност за протести в поне в четири-пет сфери от обществения сектор с искания за по-високи доходи
Такова заявление направи президентът на КНСБ Пламен Димитров, който даде пример със социалното напрежение при медицинските сестри, предаде БНР.
Според синдикален анализ, средната заплата в частния сектор през последните 4 години расте много по-бързо от тази в обществения.
От синдиката са категорични, че протестът в градския транспорт на София не е политически, както и че няма противопоставяне на нискоквалифициран и висококвалифициран труд в България в системите на заплащане.
Още от България
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"