29 Януари, 2026

КНСБ иска още 30-40 млн. лв. за заплати

КНСБ иска още 30-40 млн. лв. за заплати

Основните проблеми са решени, заяви Менда Стоянова

Днес се проведе среща между президент на КНСБ Пламен Димитров и шефката на бюджетна комисия Менда Стоянова в парламента.

Менда Стоянова заяви, че срещата е била изключително диалогична и, че синдикатите оценяват това, което е направено в бюджет 2018 в частта социална политика.
"Наистина може би има нужда от фини настройки, тъй като сумата, за която говори г-н Димитров, не е фрапираща. Основните проблеми са решени", допълни Стоянова и напомни, че около 1 млрд лева заедно с осигуровките са осигурени за увеличение на заплатите.

Според шефа на КНСБ след срещата е нужно да се дадат около 30-40 млн. лв. за повишаване на заплатите в психиатричните болници, кръвопреливането, националната библиотека, социалните работници, морската администрация и в сферата на земеделието

Сподели:

Коментари (0)

Надежда Йорданова: Под ултиматум не могат да се водят преговори

Надежда Йорданова: Под ултиматум не могат да се водят преговори

По нейните думи ограничаването на секциите за гласуване в чужбина е безпрецедентно и обслужват частен интерес, което е наказание на сънародниците ни зад граница

Плевнелиев: България трябва да е на масата със САЩ, ако не иска да е сферата на влияние на Русия при нова Ялта

Плевнелиев: България трябва да е на масата със САЩ, ако не иска да е сферата на влияние на Русия при нова Ялта

Радев слезе на политическия терен, той ще остане в историята като единствения държавен глава, който абдикира доброволно

Русе определи нови цени за паркирането

Русе определи нови цени за паркирането

Целта е да се насърчи използването на подземните съоръжения и да се облекчи натискът върху паркоместата в централните градски части