4 Май, 2026

Коалицията спешно се събира тази вечер

Коалицията спешно се събира тази вечер

Във фокуса на разговорите ще са антикризисните мерки и приемането на еврото

Извънреден експертен съвет на управляващата коалиция ще се проведе тази вечер, съобщи БНР. Той е свикан от вицепремиера и финансов министър Асен Василев с две основни теми - Националният план за въвеждане на еврото и антикризисните мерки на кабинета.

Националният план за въвеждане на еврото беше включен като точка в дневния ред на последното заседание на Министерски съвет миналата седмаца. Точката обаче отпадна след остро възражение на председателя на бюджетната комисия в парламента Любомир Каримански.

От парламентарната трибуна Каримански (ИТН), който бе кандидат за управител на БНБ, но не получи подкрепа от останалите коалиционни партньори, остро възрази срещу намерението на правителството да одобри план за въвеждане на еврото, без преди това да го е обсъдил в коалицията. Каримански припомни, че в коалиционното споразумение е записано, че приемането на такъв план трябва да стане след обществено обсъждане. 
Сподели:

Коментари (0)

КОНПИ отне имущество за над 2 млн. евро и апартаменти на Драгановеца в Перник

КОНПИ отне имущество за над 2 млн. евро и апартаменти на Драгановеца в Перник

Лицата, на които е отнето имущество, са с повдигнати обвинения или са осъдени за различни тежки престъпления като участие в организирана престъпна група с цел извършване на данъчни престъпления, трафик на хора, разпространение на наркотици и др.

Денят на пожарникаря: Огнеборци поискаха по-съвременни предпазни средства и законодателство

Денят на пожарникаря: Огнеборци поискаха по-съвременни предпазни средства и законодателство

С церемонии в цяла България почитат и паметта на огнеборците, загубили живота си при изпълнение на служебния си дълг

Консултациите са на дневен ред: Йотова обяви кога ще са те

Консултациите са на дневен ред: Йотова обяви кога ще са те

Президентската институция обяви и графика на срещите, които ще са на 5 май, сценарият e разговори с партиите в 52-рия парламент