Все повече области достигат епидемични нива на заболелите от грип. След Хасково и Видин, от вторник и Ямбол въвежда мерки срещу разпространението на грип и остри респираторни заболявания.
Децата от област Ямбол от сряда минават на онлайн обучение, съобщиха от Дарик. Сред мерките са и спиране на плановия прием, както и операции.
Пак от сряда, мерки се въвеждат и в Пловдив. Само за 4 дни ръстът на заболелите там е с 35%. На прага на епидемичните нива са Враца и Благоевград. А във Варна - грипната епидемия е обявена от четвъртък, 23 януари.
В област Ямбол се преустановяват профилактичните прегледи, задължителните имунизации и плановите консултации на бременни и деца. Спират се и свижданията в лечебните заведения. В детските градини и училищата се въвежда засилен филтър за недопускане на деца с клинични симптоми на грип и остри респираторни заболявания. От сряда ще бъдат преустановени присъствените занятия в учебните заведения.
Със заповед на директора на РЗИ, считано от 23 и до 29 януари, ще се въведат временни противоепидемични мерки на територията на област Варна. Спират се свижданията в лечебните заведения за болнична помощ, специализирани институции за предоставяне на социални услуги, социални услуги от резиденстен тип за деца и възрастни на територията на област Варна.
Преустановяват се плановите консултации за здрави бременни жени и кърмачета, профилактичните прегледи, задължителните имунизации и реимунизации. Ще се провежда стриктен ежедневен филтър в детските заведения за недопускане на заболели деца. Няма да не се допуска провеждане на общи мероприятия в детските заведения.


Коментари (0)