20 Април, 2026

Кола изчезна мистериозно след катастрофа в София

Кола изчезна мистериозно след катастрофа в София

Това се случило минути след опит на полицаи да тестват шофьора за алкохол и дрога

Кола изчезна мистериозно след катастрофа в София, предade bTV. Това се случило минути след опит на полицаи да тестват шофьора за алкохол и дрога.

Двете коли се сблъскват тази неделя в 18.10 ч. при тунела под Лъвов мост. След катастрофата пристига полиция и малко след това една от колите изчезва мистериозно.

Шофьорът, който е ударен от другия автомобил отзад в наводнен от дъжда участък в тунела, проговори, но пожела да остане анонимен.

„В момента, в който разбрах, че съм ударен, отидох при тях, защото е инстинкт, няма значение кой какво е направил, и им казах: "Добре ли сте?".  Това бяха видимо неадекватни хора вследствие на някакви неща, на наркотици и т.н. Те дори с полицая не можеха да се разберат”, разказа потърпевшият.

Водачите отказват тест с дрегер на първите пристигнали на мястото полицаи.

„Взеха само нашите документи, техните не. Той си знае защо. Застана на прозореца и си говориха 5-6 минути само тримата... дойдоха пътните помощи и на двамата, и полицаят ни каза да качим колите, да освободим движението”, допълни шофьорът.

Минути след тези команди виновният шофьор изчезва с Пътна помощ. Идва нов полицейски екип, който установява липсата. И така, в протокола на КАТ е вписана само останалата на място кола.

Шофьорът на Пътна помощ разказа, че полицаи и пожарникари са го накарали бързо да натовари колата.

„Никой нищо не прави и по едно време едно момче ми каза: "Давай да тръгваме". И аз му казвам –ама, тук ми казаха да чакаме, полицаите. Не, не, не, ние сме се оправили, давай да тръгваме”, обясни служителят на "Пътна помощ" Александър Туцов.

Според бТВ колата е собственост на мъж от София – Георги Кирков. Репортаж показва как набират телефона, от който е извикана Пътна помощ за нея. Собственикът твърди, че не е шофирал колата и не знае, че е катастрофирала в неделя. Просто са го помолили и е бил свидетел на пътя.

Вече трети ден колата престоява на паркинга на Националния стадион.

От столичния КАТ обясниха, че са установили кой е избягалият водач, пратили са призовка и ще го накажат. На адреса му се оказа, че никой не го е виждал там от месеци.

Все още детайлите по случая се изясняват. Тепърва ще се разбере и дали шофьорът на изчезналата кола ще получи наказание.
Сподели:

Коментари (0)

WSJ: Зад публичното самочувствие на Тръмп във войната с Иран, стои битка със собствените му страхове

WSJ: Зад публичното самочувствие на Тръмп във войната с Иран, стои битка със собствените му страхове

Помощниците на Тръмп държали американския президент далеч от текущата информация, докато получавали ежеминутна актуализация за събитията, защото смятали, че нетърпението му няма да е от полза, а вместо това го информирали в важни моменти, издаде висш служител от администрацията

В Русия набира скорост нова миграционна вълна

В Русия набира скорост нова миграционна вълна

Блокиран интернет, все по-скъп живота и страхове за личната сигурност: все повече жители на Русия мислят да емигрират, пише Дойче веле. Медията разговаря с хора, готови да напуснат страната.

Как да направим сайта "Обади се на София" по-полезен, пита общината

Как да направим сайта "Обади се на София" по-полезен, пита общината

Call Sofia ("Обади се на София") е официалната платформа на Столична община за подаване на сигнали от граждани по проблеми в градската среда, включително инфраструктура, чистота, транспорт и обществени услуги