1 Май, 2026

Кола се вряза в микробус на френската жандармерия на "Шанз-Елизе" в Париж

Кола се вряза в микробус на френската жандармерия на "Шанз-Елизе" в Париж

Районът е изолиран. Колата е избухнала в пламъци, а шофьорът, който е бил въоръжен, е тежко ранен

Кола се е врязала в микробус на френската жандармерия на булевард "Шанз-Елизе" близо до Елисейския дворец, съобщава Франс прес. Колата е избухнала в пламъци, а шофьорът, който е бил въоръжен, е тежко ранен. Други пострадали няма.

Шофьорът на автомобила е в безсъзнание, след като бил повален на земята. Антитерористичното звено на парижката прокуратура е започнало разследване на случая, предаде Ройтерс. 

По информация на БФМ-ТВ, районът е изолиран. На място има много полицаи и пожарникари. Френската полиция призова хората да не ходят на "Шанз-Елизе".

Френският вътрешен министър заяви, че става дума за умишлено действие от страна на водача на колата. Той е имал оръжие. Документите му са открити и според полицейски източници, шофьорът е фигурирал сред наблюдаваните от властите лица. Ситуацията на място е овладяна.

Сподели:

Коментари (0)

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Светът решава изборите в Сърбия: Вучич с неочаквано признание

Сръбският президент остави отворен въпроса за предсрочния вот, обвързвайки го с глобалната криза, енергийната несигурност и риска от ескалация около Ормузкия проток

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Разочарован от съюзниците, Тръмп обмисля изтегляне на американски войски от Европа

Американският президент изрази неодобрението от поведението на Италия и Испания, която дори заплаши с отстраняване от Алианса

Експерт Ударите на Украйна по Русия  удрят лично Путин

Експерт Ударите на Украйна по Русия удрят лично Путин

"Тези огнени шоу-програми демонстрират слабостта на путинската власт пред цяла Русия“, обобщи Михаил Притула